11 Şubat 2017, 11:12 - 
Yaşlı Ve Hasta Bakım Servisleri Güç Birliğine Gitti

Yaşlı Ve Hasta Bakım Servisleri Güç Birliğine Gitti

Berlin’de faaliyet gösteren hasta ve yaşlı bakım servisleri, aralarındaki işbirliği ve ticareti artırmak için güç birliğine gitti.

Berlin’de faaliyet gösteren hasta ve yaşlı bakım servisleri, aralarındaki işbirliği ve ticareti artırmak için güç birliğine gitti. Sorunlarına ortak çözümler üretmek, topluma daha faydalı şirketler olmak adına bir araya gelerek bir çatı altında toplandılar. Berlin’in önde gelen yaşlı ve hasta bakım servisleri uzun süreli olarak dernekleşme yolunda çalıştaylar yaptılar. Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen himayesinde başlayan bu çalıştaylara, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Ethem Zeybek bizzat iştirak ederek destek oldu. Gelinen noktada derneğin etik kuralları ve tüzüğü ortaya konularak kurucu firmaların katılımı ile dernekleşme gerçekleştirildi. EUBA Berlin ofisinde gerçekleştirilen kuruluş kurultayında EUBA Genel Sekreteri Muzaffer Türk Divan Başkanı olarak katkı sundu.Interkulturelle Vereinigung der Pflegedienste e.V adı ile kurulan derneğin Yönetim Kurulu şu kişilerden oluşuyor.

Başkan:
Selviye Spriewald

Başkan Yardımcıları:
Behçet Saltık
İsmet Mısırlıoğlu

Genel Sekreter
Necmi Çolak

Muhasip
Özlem Altuntaş

Yedek Üyeler
Ayten Aslan Çakar
Fatma AkpolatKuruluş çalışmalarının organizesinde yer alan Behçet Saltık da gelinen noktada çok memnun olduklarını, bundan böyle aynı ahlaki ilkeler doğrulstusunda faaliyet gösteren firmaların güç birliği ile yollarına devam edeceklerini belirtti.

Kuruluş toplantısına katılan Başkonsolos vekili Sayın Ahmet Davaz böylesi bir çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Ethem Zeybek de birlikte geçirdikleri çalıştay sürecini ve gelinen noktayı özetleyerek, bu türden çalışmalar başkonsolosluk ve ataşeliğimiz tarafından her zaman desteklenecektir dedi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99