21 Eylül 2017, 05:56 - 
Medyadan Merkel'e eleştiri

Medyadan Merkel'e eleştiri

Alman medyası, Merkel hükümetinin terör örgütleri PKK ve FET֒yü koruyan tutumunu sert bir dille eleştirdi

Alman medyası, terör örgütü PKK ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yandaşlarına kucak açan Angela Merkel hükümetine eleştirilerini arttırdı. Bild gazetesinde yer alan bir köşe yazısında, PKK yandaşlarının geçen hafta Köln’de düzenlediği sözde festival kapsamında terör propagandasına imkan verilmesi eleştirildi. Köşede, şu ifadelere yer verildi: “Kürt İşçi Partisi PKK bir terör örgütü mü? Evet! İçişleri Bakanlığına göre Öcalan portresi sadece sarı zemin ve Kürt bayrağı üzerinde yasak. Köln’de Kürtler başka renkler seçtiler ve Devleti Koruma Dairesi binlercesine geçit verdi.’’

BU BİR SAÇMALIK

Almanya’nın en ciddi gazetelerinden Süddeutsche’de yer alan haberde de Federal Mahkemenin, PKK’yı terör örgütü olarak sınıflandırmasına rağmen örgütün açıkça propaganda yapmasına göz yumulduğu belirtilerek, “Bu federalizm değil, bu bir saçmalık” ifadesiyle yetkilileri eleştirdi. Nürnberger Nachrichten gazetesi de gösteriye müdahale edilmemesini eleştirdiği haberinde, “Alman makamları böylesine aptal yerine koyulabiliyorsa o zaman ‘çifte standart’ eleştirisi kimseyi şaşırtmamalı” ifadelerine yer verildi.

ANTİDEMOKRATİK HAİNLER

Alman medyasında diğer bir terör örgütü FETÖ konusunda da Almanya’nın tutumu, yapılan yorumlarda eleştirilerek Almanya’nın bu konuda kendine çeki düzen vermesi gerektiği kaydedildi. Frankfurter Allgemeine gazetesinde yayımlanan bir köşe yazısında FETÖ mensupları, “azılı suçlular ve “antidemokratik hainler” olarak nitelendirildi. Almanya’nın, ABD’de ikamet eden FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen oluşumuna yönelik sergilediği tutumun eleştirildiği yazıda, ‘’Azılı suçluların ve Türkiye’den ülkemize gelen antidemokratik hainlerin hiçbir ceza almadan Almanya’da yaşamlarına devam etmesi düşüncesi de oldukça ters geliyor. Bu tip insanların burada yargılanması gibi hukuki bir yol mümkün değilse bile en azından Berlin, bunların suçsuz olduklarını iddia etmemeli’’ denildi.

BND’nin başkanı bir şey bilmiyor!

Die Tageszeitung gazetesinde yayımlanan bir makalede de Almanya hükümeti, FETÖ yandaşlarını korumakla suçlandı. Hükümetin, FETÖ konusundaki tutumunun gözden geçirilmesi istenen makalede, şu ifadeler kullanıldı: “Almanya Federal İstihbarat Teşkilatı (BND) Başkanı Bruno Kahl, Spiegel’e verdiği bir mülakatta, FET֒nün tamamen suçsuz olduğunu ve bu cemaatin sadece ‘dini ve seküler eğitim için bir araya gelmiş bir sivil oluşum’ olduğunu söylüyorsa, o zaman bu tuhaf bir kendini haklı çıkarıştır. Bu adam ya hiçbir şey bilmiyor veya kasıtlı olarak Gülen hareketini koruyor. Türk kamuoyunda özellikle bu ikinci değerlendirme çoktan sağlam bir yer edindi ve ne yazık ki Federal hükümet de Türk tarafının cemaati koruduğu propagandasını desteklemek için elinden geleni yapıyor.’’YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99