17 Ekim 2017, 02:44 - 
Zara'dan Anadolu’nun Masalları konseri

Zara'dan Anadolu’nun Masalları konseri

Ünlü Türk halk müziği sanatçısı ve oyuncu Zara dünyaca ünlü Hindistanlı sanatçı Trilok Gurtu ile birlikte Berlin’de konser verecek.

20 Ekim Cuma günü gerçekleşecek konserde Zara ve Gurtu’ya son yılların Türk müzik dünyasında zirveye çıkan her biri kendi dalında usta müzisyenler eşlik edecek.


Anadolu’nun Masalları Berlin’de Avrupa turuna başlıyor.  Bu muhteşem konserde Türkiye’de de çok sevilen dünyaca ünlü Hindistanlı perküsyonist  TRILOK GURTU ile Türk Halk Müziği’nin önde gelen kadın sanatçılarından Zara birlikte shaneye çıkıyor. Dünya kültürüne bir armağan niteliğindeki bu eşsiz konserde ayırca Türkiye’nin yetiştirdiği bir birinen değerli müzisyenler, Sabri Tuluğ Tırpan, Levent Yıldırım, Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Alp Ersönmez de müzikseverlerin karşına çıkıyor.

Bu eşsiz gecede Zara Anadolu hikayelerinden esintiler suncak. Konserde solo ve ensemle parçalar seslendirlecek. Konser adeta Türkiye’de benzersiz bir biçimde bir arada yaşayan, etkileşen kültür ve inançların oluşturduğu Türk kültürünün zengin tarihi derinliklerine dokunuyor. Avrupa’nın en önemli televizyon ödüllerinin verildiği Prix Europa festivalinin kapanış etkinliği olarak gerçekleştirilecek olan konser aynı zamanda  festivalin bir dizi etkinliğinin başlangıcında olan Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’la başlayan bir programın da son halkası niteliğinde.  Prix Europa’nın bu seneki şiarı (mottosu)  „Chancing Europa“ (Avrupa’yı değiştirmek) olarak belirlendi. Bu şiar aynı zamanda Anadolu’nun Masalları adlı konserin de ana fikrini oluşturuyor.

Konser Kuzey Almanya’nın seçkin konser ve etkinlik mekanlarından biri olan RBB’nin (Rundfunk Berlin Brandenburg / Berlin Brandenburg Radyo ve Televizyonu) „Masurenallee 8-14, 14057 Berlin“ adresindeki Büyük Salonu’nda yapılacak.  20 Ekim Cuma günü gerçekleşecek olan konsere giriş saati 20.30. Anadolu’nun Masalları daha sonra Avrupa yolculuğuna bir sonraki durağı Rotterdam kentinden devam edecek. Konser, Kreuztanbul Event / Izzet Nihat Yersaloglu (Projenin fikrinin sahibi), x-tract-production/Elke Moltrecht ve Consense GmbH / Sören Birke tarafından düzenleniyor. Konseri aynı zamanda RBB, PRIX EUROPA & KESSELHAUS ON TOUR destekliyor.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Etkinlik HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99