29 Mayıs 2018, 06:13 - 
Steinmeier katliam mağduru Türk aileyi kabul etti

Steinmeier katliam mağduru Türk aileyi kabul etti

Almanya Cumhurbaşkanı Steienmeier, 1993 yılında Solingen kentinde beş Türk vatandaşının yakılarak hayatını kaybettiği katliamın 25. yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, yabancı düşmanlığı ve aşırı sağ ile kararlı biçimde mücadele edilmesi çağrısında bulundu.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steienmeier, 1993 yılında Almanya’nın Solingen kentinde beş Türk vatandaşının yakılarak hayatını kaybettiği katliamın 25. yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, yabancı düşmanlığı ve aşırı sağ ile kararlı biçimde mücadele edilmesi çağrısında bulundu.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steienmeier,, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu korkunç saldırı unutulmamalı" dedi. Steinmeier, "Bu saldırı, bütün kurumlarımız ve toplumumuzun kökeni ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızı koruma sorumluluğunu açık ve net biçimde gösteriyor" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Steinmeier, 25 yıl önce düzenlenen ırkçı saldırıda yakınlarını kaybeden Genç ailesi ile Berlin’de Bellevue Sarayı’nda bir araya geldi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99