22 Ekim 2018, 08:05 - 
Kemankeşler Almanya adına Gümüş Madalya kazandı

Kemankeşler Almanya adına Gümüş Madalya kazandı

Yunus Emre Enstitüsü tarafından geleneksel Türk okçuluğunu tüm dünyaya tanıtmak ve ata sporumuza yeni sporcular kazandırmak amacıyla başlatılan Kemankeş Projesi'nde 16 ülkeden başarılı olan 32 okçu, Okmeydanı’nda yarıştı.

18 Ekim’de gerçekleştirilen sıralama atışlarında Almanya adına yarışa katılan Ahsen Gazel Er ve Aytaç Emre Bingöl birinciliği alarak 19 Ekim’de düzenlenen finallerde ilk turu maç yapmadan geçerken daha sonraki müsabakalarını kazanarak finalde Malezya’nın rakibi oldu, bir gün önce Almanya’nın dört puan gerisinde kalan Malezya final sonunda birinciliği alırken, Almanya bir puan farkla  ikinci, Bosna Hersek üçüncü oldu. Geleneksel okçuluk alanında yarışan sporculara madalyaları düzenlenen tören ile verildi.

Berlin Yunus Emre Enstitüsü’nün Kemankeş projesini yürüten Kemankeş Germania antrenörleri Muzaffer Türk ve Şükran Altunkaynak alınan sonuçtan memnuniyetlerini dile getirirken, bu başarının Almanya’da geleneksel Türk okçuluğu adına önemli olduğunu vurguladılar. Bundan sonra daha geniş kitlelere ulaşılacağını vurgulayan Muzaffer Türk şimdiye Kadar Kemankeş Germania olarak Kemankeş Frankfurt, Kemankeş Hamburg ve Solingen Türk Okçuluk Talimhane’sini faaliyete geçirdiklerini belirtirken, daha önemli projelere imza atacaklarını belirtti.

Yunus Emre Enstitüsü Kemankeş Projesi’nin yürütücüsü olarak ta bu projenin çalışmalarına katkı sunduğunu belirten Şükran Altunkaynak, Berlin Yunus Emre Enstitüsü ile projenin ikinci kursuna başladıklarını ve 27 Kasım 2018 itibari ile kursa başlayacaklarını bu tarihe kadar ilgi duyanların Berlin Yunus Emre Enstitüsü Kronenstraße 1, 10117 Berlin adresine giderek kayıt olunabileceğni veya kursun ilk günü Kemankeş Germania idman alanı Herbert Hoover Schule spor salonunda kayıt olunabileceğini söyledi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99