05 Aralık 2018, 07:20 - 
467 neo-nazi ortadan kayboldu!

467 neo-nazi ortadan kayboldu!

Almanya'da haklarında tutuklama emri bulunan 467 neo-nazinin izlerini kaybettirdikleri için tutuklanamadıkları açıklandı.


Federal hükümetin Sol Parti'nin soru önergesine verdiği yanıtta aranan aşırı sağcıların dörtte birinin şiddete eğilimli olduğu belirtildi. Aşırı sağcılardan 108'i siyasi suçlardan dolayı aranıyor. Ortadan kaybolan 99 şüphelinin ise bir ya da daha fazla şiddet eylemine katıldığı açıklandı. Güvenlik makamlarınca aranan şahısların aşırı sağcıların mitinglerinde ya da konserlerinde suç işleyebilecekleri belirtiliyor. Neo-nazilerin bulunamaması ise Almanya toplumunda endişeye neden oluyor. Kasım ayı başında Alman ordusu içinde ortaya çıkarılan neo-nazi örgütlenmenin yerini, kayıp aşırı sağcıların mı alacağı sorusu soruluyor. Alman Focus dergisi, Alman Asayiş Şubesi’nin (BKA) soruşturma raporuna dayandırdığı haberinde, Alman ordusunda neo-Nazi siyasileri hedef almaya hazırlanan bir suikast timinin ortaya çıkarıldığını duyurmuştu. Tanık ifadelerine göre örgüt üyeleri silah ve yakıt stoğu yapan bu grup bir yandan da ‘Almanya’nın özgürlüğe kavuşacağını’ düşündüklerini ‘DAY X’e hazırlık yapıyordu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99