12 Aralık 2018, 08:35 - 
Göçmen öğrencileri tehdit ettiler

Göçmen öğrencileri tehdit ettiler

Belçika’nın Brugge şehrinde Mühendislik, Spor ve Sanat Okulu (KTA) öğrencileri, OKAN isimli sınıftaki yabancı kökenli öğrencileri tehdit etti.


Belçika’nın Brugge şehrinde yer alan Mühendislik, Spor ve Sanat Okulu (KTA) öğrencilerinin, okuldaki yabancı öğrencilere saldırı hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Öğrencilerin açtığı özel Facebook grubunda yer alan mesajlarda, öğrenciler Felemenkçesi iyi olmayan OKAN sınıfı öğrencilerine saldırı tehdidinde bulundu. 18 yaş grubunda olanlar ise Facebook’da silah fotoğrafları yayınladı.


SAĞ PARTİ KURACAKLAR

Bir öğrencinin teneffüste ırkçı Nazi sloganları atmasının ardından başlatılan soruşturmayla okuldaki ırkçı öğrenci çetesi ortaya çıktı. İfadesi alınan 5 öğrenci faşist

olduklarını inkar etmeyerek, Sağ İttifak Partisi (Rechtse Alliantie) kuracaklarını ve Belçika’daki tüm yabancıları öldürmek istediklerini belirtti. Öğrencilerin daha sonra serbest bırakılması ise şaşkınlıkla karşılandı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag ve ülkenin 2’nci büyük kenti Arhus’ta, mülteciler ve göçmenlere yönelik sert yasalar protesto edildi. 9 farklı sivil toplum kuruluşu tarafından organize edilen protestoya, ellerinde meşalelerle binlerce göçmen ve Danimarkalı katıldı. Danimarka hükümeti, mülteci ve göçmenleri 7 hektarlık ıssız Lindholm Adası’nda kurulacak “Geri Gönderme Merkezi”nde toplamak üzere karar almıştı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99