20 Mayıs 2019, 07:03 - 
Avrupa’da ırkçı kabus

Avrupa’da ırkçı kabus

İtalya’nın Milano şehrinde bir araya gelen Avrupalı ırkçı ve sağ popülist liderler, 23-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları sonrasında bir “Süper Grup” oluşturma fikrini öne sürdü.

Kritik Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesi AB'nin 11 aşırı sağcı partisi İtalya’da ortak miting yaptı. Fransa’dan FN lideri Le Pen, artık bir süper güç olma zamanlarının geldiğini söyledi. Mitinge ayrıca İslam düşmanlığıyla tanınan Hollanda Özgürlük Partisi’nin lideri Wilders, Finlandiya’dan Finliler partisini lideri Huhtasaar, Slovak " Biz Aileyiz" partisinden Kollar, Avusturya için Özgürlük Partisi'nden Vilimski, Danimarka Halk Partisi’nden Vistisen, Flamanlar’ın Özü Partisi'nin lideri Annemans katıldı.İtalya’nın Milano kentinde 11 Avrupa Birliği ülkesinden gelen aşırı sağcı parti temsilcilerinin katılımıyla yapılan büyük mitingin ardından bir toplantı düzenlendi.

    Fransa’nın aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) partisinin lideri Marine Le Pen, AP seçimlerinin ardından, Strasbourg’da "aşırı sağcıların daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir grup oluşturabileceklerini" dile getirdi.

Mitinge ayrıca İslam düşmanlığıyla tanınan Hollanda Özgürlük Partisi’nin lideri Geert Wilders, Finlandiya’dan Finliler partisini lideri Laura Huhtasaar, Slovak "Biz Aileyiz" partisinden Boris Kollar, Avusturya için Özgürlük Partisi'nden Harald Vilimski, Danimarka Halk Partisi’nden Andres Vistisen, Flamanlar’ın Özü Partisi'nin lideri Gerolf Annemans katıldı.

Fransız aşırı sağcı Ulusal Birlik partisinin lideri Marine Le Pen, seçimlerin ardından Avrupa Parlamentosu’nda, Avrupa’nın diğer aşırı sağ görüşlü milletvekilleriyle bir “Süper Grup” oluşturulabileceğini belirtti. Le Pen, bu olasılığın “heyecan verici” olduğunu belirtti.


Amaç Avrupa Birliği’ni zayıflatmak

Milano’daki buluşmanın ev sahibi olan sağ popülist İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini de seçimlerin ardından “Avrupalı Halklar ve Uluslar Birliği”ni kurmak istediğini dile getirdi.

Aşırı sağ siyasetçiler, Avrupa Birliği’nin birkaç temel ortak konu dışında yetkilerinin azaltılmasını ve uluslara devretmesini talep ediyor.
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99