26 Mayıs 2011, 12:32 - 
WEFA Berlin Bürosu açıldı

WEFA Berlin Bürosu açıldı

WEFA İnsani Yardım Organizasyonu çalışmalarını hızla sürdürüyor. Kısa sürede 55 ülkede insani yardım çalışması yapan bir kurum haline gelen WEFA'nın Berlin Bürosu geçtiğimiz günlerde açıldı.

Merkezi Köln’de bulunan WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, Almanya’daki ikinci bürosunu Başkent Berlin’de açmış oldu. Daha önce yardım faaliyetlerine başlayan Berlin’deki WEFA bürosunun resmi açılışı 13 ve 14 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirildi.
 
İlk gün daha çok cemiyet başkanları, işadamları ve basının katıldığı açılış proğramı giriş kapısındaki kurdela kesimi ile başladı. Ertuğrulgazi Camii İmamı Hızır Ketenci’nin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra Berlin Bürosu adına İsmet Mısırlıoğlu ve Cengiz Eyibil selamlama konuşmaları yaptılar. Daha sonra kürsüye gelen WEFA Genel Başkanı Musab Aydın selamlama konuşmasında açılışta bulunanlara teşekkür etti ve WEFA’nın 5 yıl içerisinde geldiği noktaya dikkat çekerek şu anda 55 ülkede insani yardım çalışması yapan bir kurum haline gelindiğini söyledi. WEFA’nın misyon ve vizyonunu anlatan Musab Aydın, bugüne kadar yapılan çalışmalardan örnekler verdi.
 
Berlin Bürosu’nun açılışına değişik sivil toplum kuruluşlarından ve işadamlarından katılanlar oldu. Bunlardan Türkiye İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nuri Kabaktepe, İran Büyükelçiği adına Kültür ateşesi Mohsin Azermekan ve Akşemseddin Derneği Başkanı Duran Şahan birer selamlama konuşması yaptılar. Ayrıca açılış proğramına Milli Görüş teşkilatlarından Ercan Yıldız, News Eu’dan Hakan Yazanel, Edeka’dan Mehmet Toy, Avukat Fatma Güccük, Özgür Termal’den Mürsel Geniş, Kanal 7’den Şükrü Irmak, Memleketim Dergisi’nden Celaleddin Soylu, işadamlarından Ali Özkan ve daha birçok davetli katıldı.
 
Proğram daha sonra Meryem Alcı’nın Berlin Bürosu’nun faaliyet raporunu sunmasıyla devam etti. WEFA Berlin Bürosu açılış proğramının tasavvuf musikisi bölümünde Grup İntizar davetlilerle birlikte oldu. Proğramda ayrıca Reyhan Şahingöz kendi standında ebru sanatından örnekler sundu. Oğuz Engin çocukları ve büyükleri sunduğu gösterilerle etkiledi.
 
Açılış proğramının ikinci gününde de Tuğra Kaligrafı Halim Kapıcı ve Hattat Arif davetlilerle birlikte oldular. Ebru sanatı, tasavvuf musikisi dinletisi ve Oğuz Engin’in gösterileri ikinci günde de yer aldı. Ardindan Wefa organizelerden sorumlu Cengiz Eyibil’in   “Iyiliğe Ortak Ol” projesini tanıtmasının ardından katılımcılar proje hakkında düşüncelerini belirttiler. Davetlilere sunulan açık büfeden sonra katılanlar WEFA’nın diger projeleri hakkında bilgiler aldılar.
 
Mağdur ve muhtaçların sesi WEFA, yardım gönüllülerine artık Berlin´den seslenecek

Dünyanın en muhtaç coğrafyalarına yardım ulaştırmaya çalısan WEFA, gönüldaşlarını bundan sonra Berlin şubesine de bekliyor. Sosyal sorumluluk sahibi insanlar tarafından desteklenen WEFA, Kurban projesinin yanısıra, yetim sponsorluğu, göz ameliyatı, su kuyusu gibi insani yardım projelerine de imza atıyor. WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2006 yılından bu yana yardım çalışmalarını istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Berlin’in Kreuzberg bölgesinin en işlek caddelerinden biri olan

Prinzen Str. 12’de hizmet verecek olan Berlin Bürosu, tanışmak için hayır gönüllülerini bekliyor.
 
Büroya 030-616 717 17 numaralı telefondan ulaşılabilecek. Mail adresi ise berlin@wefa.orgYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99