04 Aralık 2010, 09:28 - 
Ey Kadın! Erkeği evde tutmanın 15 yolu!

Ey Kadın! Erkeği evde tutmanın 15 yolu!

Eşiniz Almanca uyum kurslarına katılmıyor, gece geç saatlerde dışarı çıkıp kendi kendine konuşuyor, parklarda ve kahvelerde geziyor, her akşam arkadaşlarıyla okeye mi takılıyor? İşte kocanızı yularından çekip eve çekmenin yolları.

Türk Kakdınına tavsiyeler: Erkeği evde tutmanın 15 yolu!

 

Bu yazı inanamayacaksınız. Fakat KADINCA TÜRK sitesinden alındı. Siteye HÜRRİYET Gazetesi internet sitesinden ulaşıldı. Referansımız Hürriyet'tir. Bu yazı okundu ve okunurken dehşete düşüldü. Bu yüzyılda kadınlara ortaçağ kölesi muamalesi yapan bir zihniyetle karşılaşıldı. Ciddiye alınmadı, ama güzel bir ironi çıkar diye sanki yazarın aklını okumuşuz gibi yazının içine kendi cümlelerimiz serpiştirildi. Bakalım bu lezzete ne diyeceksiniz.Giriş: Toplumumuzda erkekler bir orangutan olarak algılanır. Kadınlara göre daha serbest bırakılırlar ki orangutan olduklarını asla unutmasınlar.


Çünkü orangutanlarımız arkadaşlarıyla eğle- nebilme özgürlüğünü balta girmemiş ormanlardan kalma kanunlara dayanarak hak etmiştir....


O nedenle erkeklerin bu davranışları toplumda olumsuz karşılanmaz, "Erkek bir orangutandır ne istese yapandır" anlayışı genel geçer kabul görür.


Yine de orangutanlarınızın orman kanunları ile sağladıkları özgürlükleri kullanırken size de zaman ayırsın ve postu eve sersin istiyorsanız, onları eve bağlamanın 15 yolu bulundu!


Zehmet Baksu'nun tavsiyelerine kulak verin bakalım. Eşim benimle evi (evliliği) paylaşmıyor. Farkında değil (Neyin?). Ne yapmalıyım? (Neyi?) tarzındaki sorulara Baksu, Adem’den kalma 15 ycevapla yol gösteriyor.


Not: Yazıdaki renkli yerler bize aittir!!!

 

1- Kadının erkeğe karşı en etkili hali tatlı dilidir, güler yüzüdür, tebessümüdür, gönül almasını bilmesidir, sıkıntısını paylaşmasıdır, eşi yüzüne bakınca içinin açılması, bir anda bütün yorgunluklarını atmasıdır.


Orangutanınıza bu hallerinizi gösterin, biri olmazsa öteki onu size çekecektir. Elinizden gelen maymunluğu ardınıza koymayın. Orangutanınızdan kendininiz için benzer şeyler talep etmeyin. Unutmayın bir orangutan bir maymun değildir!!!

 

2- Erkeği kadına bağlayan en güçlü sır, kadının müşfik halidir, annelik özelliği olan şefkatidir. Bu nedenle eskiden Rum şimdilerde de Rus kızlarıyla basılmak normaldir, bunu hiç abartmayın.


Bu gücü iyi kullanın. Eşinizi sizinle vakit geçirmekten zevk alır hale getirin. Eve her gece beş yüz gram çekirdek alın, ara sıra fındık fıstık da almayı ihmal etmeyin. TV kumandasını onun eline bırakır gibi yapın, tatlı dille siz zaten zaplatırsınız.


Ona "Seninle birlikte olunca kendimi dünyanın en mutlu maymunu olarak hissediyorum" gibi sözleri fısıldayın. Yeri geldikçe uysal kedi olun. Zekanızın düşük olduğunu, ona bağımlı olduğunuzu, onsuz bir hiç olduğunuzu hissettirin ki egosu iyice tavan yapsın hanzonun.


Unutmayın bir orangutan üç şeyden nefret eder. Bir: Göbeği kaşınır ve geğirirken "ağzını kapa" denmesinden. İki: Bu ormanda ben de varım benim canım yok mu der gibi mızmızlanılmasından 3: Çocuklarla biraz da sen ilgilen denmesinden. Demeyin!

 

3- İmkanlarınız ölçüsünde sofrada çeşitleri arttırın. Unutmayın ki aç ayı oymaz derlerse de tok bile olsa orangutan ağırlamak zordur.


Bu da size görev olarak verilmiştir hanımcıklar. Erkeği eve bağlayan önemli vesilelerden biri de yaratığın sevdiği yemeklerin sofrada olmasıdır.


Burada sofranın yerde mi masada mı olduğu orangutanın keyfine bağlıdır. Yemek sonrası mutlaka Ceylon ya da Kaçkar dağlarının kokusunu getiren bir çay, Afrika yurtlarından gelen bir kahve, Anadolu boz ayılarının gezdiği dağlardan toplanmış kuru yemiş gibi şeyleri de sehpadan eksik etmeyin ki, karnı doyar doymaz gözü ayakkabısında olmasın.

 

4- Kitap okuma alışkanlığı edinmeye çalışın. Birkaç hikayeyi okuyun, aklınızda tutun, eve gelince çay içme esnasında ona okuduğunuzu anlatmaya çalışın.


Anlatmaya çalışın diyoruz çünkü bir kadın o kadar zekaya ihtiyaç duymaz, sadece mış gibi yapın ki orangutan "Allah Allah, hımmm, vayyy beee" desin. İlgisini çeker.


Fakat bunu yaparken, eşinize ders verir vaziyete girmeyin. Sakın onun sinirini bozacak aptalca davranışlar göstermeyin. Hele dini konularda bir hoca gibi konuşmayı denemeyin. Yoksa hemen eşinizden "Başıma hoca kesildin" sözünü işitebilirsiniz.

 

5- Bazı radyo ve TV programlarının yayın akışını gözden geçirin. Orangutanların gezmek, dolaşmak, arkadaş muhabbetleri ve orman kanunlarıyla boğuştuktan sonra bir de bu işleri de yapmasını beklemeyin. Seçtiğiniz programları birlikte dinlemeye, izlemeye çalışın. Arada sorular sorarak onun yorum yapmasını temin edin. Eşinizi programın içine çekin.

 

6- Zaman zaman evdeki eşyaların yerlerini birlikte değiştirin. Çünkü bir orangutan sürekli aynı postta oturmaktan sıkılırsa sizden de sıkılır ve onu evde tutmanız zorlaşır. Oturduğunuz odaya, salona ve hatta yatak odanıza arada bir farklı ve değişik dizayn verin. Evde onu meşgul edin. Yakar topu yastık dövmece, su balonu gibi oyunlar oynatın. Okuma yazma kursu verin, sayı saydırın. Sek sek oynatın, bir şeyler yapın işte  canım aaaa.

 

7- Evde yalnız kalınca canınızın sıkıldığını, darlandığınızı, huzursuz olduğunuzu, korktuğunuzu dile getirip onun dikkatini çekin. Birlikte olunca güven içinde mutlu ve huzurlu olduğunuzu söyleyip başınızı omuzlarına yaslayın. Ne kadar zavallı, ne kadar korunmaya muhtaç, masum ve kırılgan olduğunuzu anlayıp kendini daha bir kükrek (erkek) hissetmesini sağlayın.

 

8- Arada bir komşu, akraba, eş dost ziyaretine gidin, onları davet edin, yakınlarınızla bir arada bulunmaya zaman ayırın.


Çünkü bir orangutan sosyal bir varlık değildir. Sürü olmaya yatkındır ama sosyal olabilmesi için sizin onu dost ve akraba çemberine sokmanız gerekir. Lütfen ona yardım edin. Özellikle eşinizin anne babası, kardeşleri gibi yakınlarına kapılarını açık tutun. Onları davet etmeyi teklif edin. Böylece kendi cinsleri arasında kendini yalnız hissetmezse eve daha çok alışır!!!

 

9- Bazı akşamlar siz de yalvarıp yakarıp ağzından girip kuyruğundan çıkın ve ormana gezmeye, alışverişe, dışarıda vakit geçirmeye, yemek yemeye, muz toplamaya beraber çıkın. Kısa metrajlı yürüyüşlerle birlikte olmaya çalışın. Metraj derken sinemaya gidin anlamında değil sadece ipinizin uzunluğunda bir mesafe kastettiğimi unutmayın!

 

10- Kendinizden, kendi sorunlarınızdan ona asla bahsetmeyin. Siz kimsiniz ki? He? Bir süreliğine eşinizin mutluluğuna kilitlenin. O mutlu olursa siz haliyle mutlu ve huzurlu olursunuz. Silifkenin yoğurdu anan seni kimin için doğurdu!

 

11- Şikâyetlerden uzak durun. Şikâyetçi bir görünüm sergilemeyin. Şikayet etmeyen bir görünüm sergileyin.


Evdeki eksikleri, noksanlıkları, alınacakları, değiştirilmesi gereken eşyaları şimdilik gündeme getirmeyin. Özellikle orangutanlar masraf çıkarılmasından ve evde iş yapılmasından pek hoşlanmazlar.

 

12- Çocuklarınız varsa -ki vardır. Çocukların eğitimi, yetiştirilmesi, sorunların çözümü, hayata hazırlanmaları gibi babaya da düşen görevleri hatırlatarak ona sorumluluklar verin. Böylece özellikle erkek çocukların da bir orangutan olmasının yolu açılmış olsun. Zaten dediklerinizin onda birini yapabilecektir.

 

13- O gün akşama kadar nasıl vakit geçirdiğini, kimlerin gelip gittiğini sorun öğrenin. Türkiye'de ve dünyada dikkatinizi çeken bazı olayları gündeme getirin, konuşun.


WikiLeaks’i takip edin. Genel seçimlerde açılan sandık sayısını aklınızda tutun ki Orangutan „Hühün höhü hoo“ dediğinde ona „Beş yüz altmış beş beyyy“ diyebilesiniz. Ama sakın onun oy verdiği parti geriye düşerse söylemeyin, üzmeyin evden kaçırmayın ve dayak yemeyin. O durumlarda partisinin önde olduğu sandıkları örnek verin.

 

14- Çevrenizdeki bazı (kadın) arkadaşlarınızdan bilgi alın, deneyimlerinden istifade edin.  Fakat asla bunu eşinize hissettirmeyin. Eğer bunu gizleyemezseniz bu durumda profesyonel yardım alın. Son zamanlarda yayınlanan aile içi eğitimle ilgili kitaplara ulaşın. Bu kitapların hemen hepsi orangutanların dünyaları esas alınarak yazıldığından bir yanlışa düşmezsiniz.

 

15- Manevi ihtiyaçları giderme gibi "cinsmani" ihtiyaçlarını karşılamaya çalışın. Bir orangutanın en korktuğu şeylerin başında kalp spazmı geçirmektir. Yaşlı orangutanlarda bu paranoyaya bile dönüşür. Yeter ki, bu konuda kafa yorun, yeni stratejiler üretin.

 

Gün geçtikçe kendi aile yapınız içinde daha farklı, daha çekici, eve bağlayıcı meşguliyetler bulabilirsiniz. Örneğin „Aman Ormancı“ türküsünü mutlaka ezbere bilin. Bu türküyü her Türk kadınının bilmelidir.Birebir karşılaştırınız! Fark var mı? Yazının değişmemiş talihsiz orijinali: www.hrriyet.com.tr ve Http://kadincaturk.blogspot.com/2010/04/kocanz-eve-baglamann-yollar.html

 

 

 

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mizah HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99