09 Kasım 2013, 07:10 - 
İstanbul'un ruhu Yeni Rakı ile bir kez daha Berlin'de

İstanbul'un ruhu Yeni Rakı ile bir kez daha Berlin'de

Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen Yeni Rakı’nın The Spirit of İstanbul festivali, bu sene ikinci kez İstanbul’un ruhunu Berlin’e taşıdı.

Geçtiğimiz sene gördüğü yoğun ilgi neticesinde bu sene çok daha büyük bir alanda ve etkileyici bir şekilde Berlinlilerle buluşan festival, Berlin’in kalbinden Boğaziçi gibi akan Spree’nin batı kıyısında yer alan Arena Berlin’i şehrin bugüne kadar gördüğü en büyük müzik ve yemek festivaline dönüştürdü. İkinci senesinde çok daha fazla etkinliğin dahil edildiği festivalde konserlerden, mutfak şovlarına, dans şovlarından alışverişe kadar birbirinden eğlenceli aktiviteler etkinliğe katılan 5 binin üzerinde Berlinli ile buluştu. Yeni Rakı, ikinci kez düzenlediği The Spirit of İstanbul Festivali ile İstanbul’un yaşam tarzını, sokaklarının enerjisini ve lezzetlerini bir kez daha Berlin’de yaşattı.

Yeni Rakı’nın Berlin’de düzenlediği ve artık gelenekselleşen The Spirit Of İstanbul Festivali, bir kez daha İstanbul yaşam tarzını ve ruhunu Berlin’in kalbine taşıdı. İkinci senesinde çok daha yoğun katılımın olduğu festivale 5 binin üzerinde Berlinli katıldı. Girişinde kuyruklar oluşan Arena Berlin’e İstanbul’un ruhunu taşıyan Yeni Rakı, birbirinden lezzetli yemekler, mezeler, müzik ve rakının iç içe geçtiği festivalde Berlinlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Arena Berlin’de kurulan alanda 20’den fazla tasarımcı ve satıcısıyla İstanbul pazarlarını, birçok lezzet durağıyla İstanbul’un sokak lezzetlerini, Baba Zula’nın muhteşem performansıyla İstanbul’un müziğini Berlinlilere sunan festival, Alman stand up grubu Rebell Comedy, Almanya’da tanınan en ünlü Türk DJ’lerden DJ İpek’in performansları ve Evolaer grubunun  dans şovları ile renklendi. Kitchen Guerilla’nın da mutfak şovlarıyla renklenen festival alanında Türk mutfağının en leziz örnekleri, müzik, ve dans performansları ile rakının dünyası Berlinlilere tanıtıldı.

Yeni Rakı ikinci kez düzenlediği The Spirit of İstanbul etkinliği ile bir dünya markası olma yolunda önemli bir adımı daha atmış oldu.

Münir Bağrıacık
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Etkinlik HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99