12 Aralık 2010, 22:49 - 
Türklerin Rita Annesi

Türklerin Rita Annesi

Rita Süssmuth Türkler nerede bir Alman şefaktine ihtiyaç duysa akla gelen ya birinci isim ya ikinci. Bu konuda Barbara John Anne ile tatlı bir şefkat yarışı içinde...

News-Eu olarak arada bir "mizah" demekten çekinmeyeceğiz. Bundan sonra "arada derede" kalan konuları "mizah" diliyle bazen resim, bazen karikatür, bazen şiir, bazen fotoğraf veya film olarak karşınıza dikeceğiz.

Mizah farklı bir zaka olduğu kadar farklı bir bilme biçimidir de. Yordam olur bazen, bazen kürdan. Bazen yol bazen yoldan olur. İşe kendi halimize gülmekle başlamaya ne dersiniz?

Rita Süssmuth. Hıristiyan Birlik Partisi'nden. Aynı parti tarafından Alman Meclis Başkanlığı yapmış, değerli, çok şeker bir insan. Azınlık psikolojisinin hevesle sarılıp eteğine seveceği bir insan. Bunu o hak ediyor. Biz de şefkat diye bağrımızı açmış geziyoruz. Ve bazen Barbara John annenin yetişemdiği daha bir kariyer arzusu uyandıran yerlerde Rita anneyi özlüyoruz. Her hatırı sayılır toplantımıza yaz kış, yağmur çamur demeden geliyor.

Geliyor da... Biz bazen şefkati Küçük Emrah modunda abartmıyor muyuz? İşte fotoğrafı manşete koyduk. Yorumun devamı sizin...


Rita Süssmuth Türkiye-Avrupa Forumu toplantısı'nda (da) konuşmacı olarak davetliydi.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Mizah HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99