31 Ocak 2011, 21:28 - 
İsrail'in el koyduğu cüzdan geldi

İsrail'in el koyduğu cüzdan geldi

Israil Devleti'nin uluslararası sularda seyreden Gazze yardım gemesi Mavi Marmaraya saldırı düzüenlediği sırada gemide bulunan Sol Parti (Die Linke) Federal Milletvekili Inge Höger

Alman Milletvekili Mavi Marmara’da El Konan Cüzdanını Boş Aldı

 

İsrail Devleti’nin uluslararası sularda seyreden Gazze yardım gemesi Mavi Marmaraya saldırı düzüenlediği sırada gemide bulunan Sol Parti (Die Linke) Federal Milletvekili Inge Höger saldrı sırasında kaybettiği kimlik ve cüdanına 7 ay sonra kavuştu.

 

Sol Parti  Milletvekili İnge Höger'e, Mavi Marmara baskının sırasında İsrail tarafından el konulan cüzdanını BİG Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmet Mısırlıoğlu teslim etti. İsrail askerlerinin 9 Türkü katlettiği Mavi Marmara baskınında hem gemiye hem de gemide bulunan kişilerin özel eşyalarına el koyan İsrail Devleti el koyduğu eşyaları daha sonra Türkiye’ye teslim etişti.

 

Mayıs Ayı’nın 30’unda gerçekleşen saldırıdan sonra Almanya’ya dönen ve insanlık dramını sık sık dile getiren Federal Milletvekili İnge Hölger’in de el konulan cüzdanı sonunda Almanya’ya geldi. Almanya'da BIG Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Berlin Eyalet Başkanı İsmet Mısırlıoğlu Türkiye’de ulaştırılmak üzere kendisine verilen milletvekilinin özel eşyasını önceki gün Berlin’de bulaşarak teslim etti. İnsani yardım kuruluşlarında baaşrılı çalışmaları ile tanınan Mısırlıoğlu, eşyaşarın kendisine Türkiye’de Mavi MArmara yolculuğunu düzenleyenler arasında yer alan IHA yetkilileri tarafınca verildiğini söyledi.

 

Sol Parti Milletvekili İnge Höger 30 Mayıs'ta Gazze’ye doğru seyreden Mavi Marmara gemisien binmiş, üç katlı gemide yabancıların ve medya temsilcilerinin bulunduğu orta katta seyahat etmişti. İsrail'in uydu üzerinden yapılan tüm bağlantıları saldırı öncesinde kestiğini belirten Hölger baskın sonrasında özel eşyalarına el konulduğunu söyledi. İnge Höger ayrıca kredi kartlarına da el konulan bazı arkadaşlarının hespalarından paralar çekildiğini de dile getirdi. İnge Höger kimliği dışında baskında el konulan kamera ve fotoğraf makinesini henüz alamadığını da açıkladı.

 

Inger Höger olay gününü anlatırken „İsrailli askerlerin ellerinde fotograflı listeller vardı bizleri bu gemide görünce şaşırdılar, ellerindeki listeye göre bizlerin Chalenger 1’de olmamız gerekiyordu“ dedi. Bir gün boyunca İsrailli askerlerin ellerinde esir kalan Inge Höger sadece elinde pasaportunu tutabildiğini dizüstü bilgisayarı, fotoğraf makinasi, adress defteri cüzdanı kısaca gemide bulunan herkesin neyi varsa hepsine el konulduğunu anlattı.

 

Gerçekleşen korsan baskından yedi ay sonra cüzdanına ulaşabilen Inge Höger cüzdanın boş olduğunu ve parasının alındığını görerek gülümsedi. Hölger cüzdanını Türkiye’den getiren İsmet Misirlioglu’na tesekkür etti. Hölger „İsrail konsolosluğu diğer eşyalar konusunda henüz suskun. Bizler gemide olan Almanlar olarak İsrail’in korsan hareketini cezalndırmak için mahkemeye başvurduk“ dedi.

 YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
İsrail savaş suçu işliyor
BASINDAN
Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı ırkçı mı olacak?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99