19 Haziran 2015, 11:44 - 
Bizim için çok değerlisiniz

Bizim için çok değerlisiniz

Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Berlin, Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern ve Saksonya eyaletlerindeki üniversite ve yüksekokullarda her düzeyde (lisans, master, doktora, vb.) öğrenim görmekte olan öğrencilerimize bir tanışma resepsiyonu verdi.

Çok sayıda üniversitelinin katıldığı resepsiyonda "Sizden beklentimiz yüksek" mesajı verildi. Kabül dolayısı ile 1915 olaylarına ilişkin bir de sunumun gerçekleştirildi.

Berlin Türkevi’nde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen resepsiyona yaklaşık yüz kadar üniversite ve doktora öğrencisi katıldı. Kabülde davetlilere bir selamlama konuşması yapan Başkonsolos Ahmet başar Şen „Sizler devletimiz ve aileleriniz için çok değerlisiniz“ dedi Şen konuşmasında „Türkiye'nin ve Almanya'daki Türk toplumunun seçkin insanlarsınız“ dediği gençlere „Sizlerin bir arada bulunmanız, birbirinizle tanışmanız, birlikte hareket etme yeteneğinizi geliştirmeniz, mümkünse örgütlenmeniz ve mümkünse buradaki, Almanya'daki katılımınızı arttırmanız bizler için önemli“ dedi. Şen katılımcılardan „Türkiye'nin hassasiyeti olan konularda farkındalığı arttırmalarını“ istedi.

Daha sonra söz alan Büyükelçilik Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız da Almanya'daki Türk çocuklarının eğitim sürecindeki sorunlara değindi ve Türk çocuklarının Almanya'da tüm göçmen grupları arasında  Arap ve İtalyan öğrencilerle birlikte eğitim başarısında kötü düzeyde olduklarını anlattı.  Almanya'da Türkiye'den gelen ve Türk kökenli olmak üzere 33 bin üniversite öğrencisi olduğuna dikkat çeken Yıldız,  tüm ülkelerin akademik eğitim alanında büyük rekabet içinde olduklarını söyledi. Yıldız konuşmasında „Bu nedenle sizler bizler için çok önemlisiniz, sizlerden beklentilerimiz çok yüksek“ dedi.

Toplantının etkinlik bölümünde ise Dr. Ali Söylemezoğlu 1915 Olayları konusunda bir sunum gerçekleştirdi.   Söylemezoğlu, Ermeni iddalarına karşı ellerinde çok sayıda bilgi ve belge olduğunu ancak bunları Batılı kurumların ellerinin tersiyle iterek „yok“ saydıklarını söyledi. Söyelmezoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı'nın anma toplantısında yaptığı bir konuşmada “Hitler'in Türkler Ermenleri yok etti, bunu hatırlayan var mı” dediğini hatırlatarak; “Bu sözlerin atfedildiği kaynak tahrife dilmiş, gerçek olmayan bir belgedir” dedi.  Yapılan sunuşun ardından davetli öğrencilere hafif müzik eşliğinde Türk yemekleri sunuldu.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99