01 Şubat 2016, 07:37 - 
Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu, Berlin'de liseyi iyi not ortalamasıyla bitiren Türk öğrencilere ödül verdi

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Almanya'daki Türk toplumunun eğitime verdiği önemi vurgulamak, "Gymansium" seviyesindeki lise eğitimine ilgiyi teşvik etmek, başarılı Türk öğrenciler ile velilerinin görünürlüğünü artırmak amacıyla liseyi iyi not ortalamasıyla bitiren başarılı Türk öğrencilere ödül verdi.

Karslıoğlu, Büyükelçilik'te düzenlenen ödül töreninde, liseyi en iyi not ortalaması olan 1,0 ile bitiren Yunus Emre Güllü, 1,2 not ortalamasıyla tamamlayan Sude Yıldız, Emel Öztürk ve Yonca Güngör ile liseden 1,5 not ortalamasıyla mezun olan Yusuf Dursun'a sertifika verdi ve tablet bilgisayar hediye etti.

Almanya'da başkonsoloslukların bulunduğu bölgelerde bu yıl 30 öğrencinin ödüllendirileceğini belirten Karslıoğlu, "Sizleri ve velilerinizi tebrik ediyorum. Keşke sayılar daha fazla olsa. Sizlerle gurur duyuyorum" dedi.

Ödül alan öğrencilerin üniversite okuyacağına ve Alman eğitimin sisteminde iyi bilim adamları yetiştiğine işaret eden Karslıoğlu, öğrencilerden kimliklerini, değerlerini, inançlarını ve Türkçeyi korumalarını istedi.

Karslıoğlu, ödül alan öğrencilerden üniversitede siyaset bilimleri ve uluslararası ilişkiler bölümünü okumak isteyenlerin Büyükelçilik'te staj yapabileceğini söyledi.

Törene katılan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili de başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesinden çok memnun olduğunu ifade ederek öğrencileri İstanbul'da misafir etmek istediğini kaydetti.

Ödül törenine Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Berlin Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, Eğitim Ataşesi Gürsel Gür ve öğrencilerin aileleri de katıldı.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Toplum HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99