26 Mayıs 2016, 05:59 - 
Berlin'de 2. Türk-Alman Meslek Eğitimi Borsası düzenlenecek

Berlin'de 2. Türk-Alman Meslek Eğitimi Borsası düzenlenecek

Etkinlikte gençler, 150 dalda 660’dan fazla meslek eğitimi sunan 50’den fazla şirket ve kurum ile bir araya gelme fırsatı bulacak

Almanya’nın başkenti Berlin’de 2. Türk-Alman Meslek Eğitimi Borsası etkinliği düzenlenecek.

Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odasınca (TD-IHK) yapılan açıklamada, Türkiye’nin Berlin Başkonsolosluğunda 28 Mayıs Cumartesi 12.0018.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinlikte gençlerin 150 dalda 660’dan fazla meslek eğitimi sunan 50’den fazla şirket ve kurum ile bir araya gelme fırsatı bulacağı belirtildi.

Etkinlikte gençlerin, meslek eğitimine başvuru prosedürleri ve kariyer fırsatları hakkında bilgilendirileceği ifade edilen açıklamada, gençler için şirket ve kurumlara meslek eğitim yerleri için doğrudan başvuru yapabilme olanağının da bulunduğuna işaret edildi.

Açıklamada, etkinlikte Almanya’daki "dual mesleki eğitim sisteminin" de tanıtılacağı kaydedildi.

Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, topluma katılımı sağlamak için meslek sahibi olmanın önemine işaret ederek, "Mesleki yeterlilik  kazanmak için çok çeşitli yollar vardır. Dileğimiz, Berlinli Türk kökenlilerin dual mesleki eğitim imkanını daha iyi tanımaları ve daha fazla bu fırsattan yararlanmalarıdır." dedi.

Bu etkinlikle Türk kökenli gençleri ve velileri bilgilendirmeyi ve onları motive etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Şen, yabancı kökenli gençlerin arasında daha sıklıkla rastlanan işsizliğe karşı tüm tedbirlerin alınması gerektiğini kaydetti.

Türkiye'nin Berlin Başkonsolosluğu inisiyatifinde gerçekleştirilecek etkinlik Berlin Ticaret ve Sanayı Odası, Berlin Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Berlin İş ve İşçi bulma Kurumu ile TD-IHK tarafından organize edecek.YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan News Europe ..::.. Avrupa Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99