News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

Geçmişe Yolculuk...

21 Mart 2012, 20:32

Geçmişe bir yolculuk yapıyorum. Dünyanın değişik yörelerini geziyorum farklı tarihlerde. Keşke bana acı veren bu yolculuğa çıkmasaydım. Soruyorum kendime tarihte Türklere yakıştırılan bu etiketler neden? Barbar, kaba, göçebe.


Rus palalarıyla Orta Asya´yı kanla sulayan Korkunç İvan Türk müydü? Dünya tarihine yaktıkları şehirler ve kütüphanelerle geçen Moğollarda mı Türk`tü? Orta ve Güney Amerika`da Aztek, Maya ve İnka uygarlıklarını talan eden ve yerli halkın dinini Katolik, dilini İspanyolca yapan İspanyollar da mı Türk`tü? Angola ve Brezilya`daki yerli halkı köle pazarlarında satan Portekizliler de mi Türk`tü yoksa? Ya üzerinde güneş batmayan Büyük Britanya`ya ne demeli. Hindistan`da, Amerika`da, Asya`da ve Afrika`da dünya tarihinin karanlık sayfalarını yazan İngilizlerde Türk`tü kuşkusuz. Cumhuriyetin, ulus devletin ilk örneği, uygar ülke Fransa`nın Afrika ve özellikle de Cezayir`de yaptığı katliamlar hala belleklerde. Yirminci yüzyıl`da Cezayir`de yerli halka karşı vahşet uygulayan Fransız lejyoner askerleri de mi Türk`tü? İkinci Dünya Savaşında altı milyon`a yakın Yahudiyi öldüren, elli milyondan fazla insanı katleden Nazilerde Türk`tü herhalde? Hiroşima ve Nagazaki şehirlerine atom bombası atan, Vietnam`da binlerce masum insanı öldüren, Irak`ı kan gölüne çeviren de biz Türklerdik kuşkusuz. 1,5 milyon Çerkez`i katleden, geri kalanları da  Türkiye´ye göçe zorlayan, Prag, Budapeşte ve  Afganistan´ı tanklarla çiğneyen, Kırım Türklerini Sibirya`ya süren  Çeçenistan`da katliamlar yapan Rus askerleri değil, Türk askerleriydi belki de.


Çin`de Uygur bölgesinde Uygur Türklerine yapılan katliam daha tazeliğini koruyor…. Bulgaristan`daki toplama kamplarında sadece Türk oldukları için katledilen insanların acısı yüreğimizde…. Bosna`da Hollandalı askerlerin gözleri önünde kurşuna dizilen binlerce insanın haykırışları kulaklarımızda yankılanıyor.


Yolculuğuma devam ediyorum. İkinci Dünya Savaşı`nın külleri üzerine kurulan Avrupa Birliği`ne bakıyorum. Uygar, çağdaş ülkelerin birliği Avrupa`ya. Yahudileri gaz odalarında boğan, Amerika`yı, Afrika`yı, Asya ve Avustralya`yı sömüren uygar Avrupa uluslarına bakıyorum. Onlar uysal, ben barbarım, onlar uygar, ben ilkelim öyle mi? Tarihi ne yazık ki güçlüler yazıyor. Kollarımız uzun değil onlar kadar.  Dünya silah ticaretinden en büyük geliri elde edense nedense bu çağdaş, medeni devletler….


Onlar dünya`daki bölüşümden büyükçe bir pay alan zengin devletler. Ya biz neyiz? Barbar ve ilkel! Eğer bizde bir sömürge imparatorluğu kursaydık, kollarımız Uzak Asya, Afrika ve Amerika`ya uzansaydı, Kızılderili kanı ve Zenci teriyle kursaydık uygarlığımızı, bugün bizde saygın, çağdaş(!) bir devlet olacaktık.

Siz ne dersiniz ?

 

 

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99