News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

Bu ligin üstü kalsın. Siz de Süpersiniz!

13 Mayıs 2012, 09:48

Bu çocukluğumun sarı-lacivert gökyüzüne yıldızlarla yazmak istediğim bir yazıdır. Bu gökyüzüne akıtılan kara bulutların, bu bulutları üfürükle başımıza yığmak isteyen Kutsal İttifak’a rağmen ayakta kalma mucizesini anlatmak isteyen bir yazıdır. Bu Yedi Düvel'in yıkamadığı çınar için yazılmış bir yazıdır. Bu tarihte az görülür şekilde krokisi çizilmiş, topluca uzlaşılmış masa başı oyunlarının yıkmaya çalıştığı bir devin, şekilsiz, kuralsız, art niyetli ahtapotlarla mücadelesine yazılmış bir övgüdür.

 

Yazı böyle başlayacak ve devam edecekti. Ancak Pazar günü manşetlerini görünce durdum. Durdum ve “Nasıl iki yüzlü ve pespaye bir dünayada yaşıyoruz” diye düşündüm. Yazı “güzel yazı” olmaktan çıktı, hafızamı çağırdı ve bu “adaletsizliğe” karşı ilk kez ve topluca bir şeyler söylemek gerektiği inancına dönüştü. Evet bu adaletsizlik ve bir ülkede kısmen toplumsal bir garabete karşı bir çığlık oldu.

Kadıköy’de kupayı kaldıranlar bu „ahlak dışı yarışmadan“ ne kadar keyif aldılar biz bilemeyiz. Başkanı her türlü hukuka, akla ve muhayyileye aykırı şekilde parmaklıklar altında tutulan ve Futbol Federasyonu’nun „Hiç şuçu yok“ kararına rağmen gözaltı hapsi bitirilmeyen, yöneticilerinin birçoğu on ay hapiste tutulan bir kulübü alaşağı etme çabasından söz edeceğiz. Sözde “şampiyonluk” ile taçlandırılan, eşit olmayanların, eşit koşullarda yarıştırılmadığı bir yarışmanın sonunda “Sizi kutlarız” diyen bir yazıdır! Evet bu şampiyonluk ile sizi kutlarız.

 

Hatırlayın daha ne idiğü belirsiz TAPE tutuklamalarının başladığında 19 maçta şike var diyen polisin yargıç rolü oynadığını. Hatırlayın tutuklanan şahıslar daha mahkemeye dahi çıkmadan her gün birbirinden ağır cezaların nasıl kesildiğini. Trabzon Derebeyi, İstanbul Saraylısı ve daha nice „kelle kesen kel vezirlerin“ rakiplerine bel altı girip yaygara kopartarak halkı nasıl galeyana getirdiklerini. Hatırlayın, ekonomik, siyasi ve hukuki baskılara maruz kalan, tüm hesap ve dosyaları didik didik edildiği halde temiz çıkan bu ulu çınara ne muameleler yapıldığını (Kİ her kulüp öyle incelense de biz de diğerlerinin temizline inansak ya!) Hatırlayın, siyasi ve hukuki taraftarlıkları, medyada kurdukları kutsal ittifakları ile bir Anadolu Yakası Takımı olan Fenerbahçe’ye diz çöktürmek istediklerini. Bu süreç sonunda “Şampiyon” oldular. Biz de rakibimizi kutlarız.

 

Başkanı suç işlemiş ise cezasını çekecektir. Bir oyuncusu hata yapmışsa karşılığını görecektir. Fenerbahçe kendi tarihini temizleyecek ve yeniden parlatacak kadar büyük ve köklü bir camiadır. Ancak cezası suçu bile belli olmayan Başkanı içeride tutulan bir kulübün „Şeref locasında“ oturan diğer başkanlar hangi etik vicdanla rahat ettiler? Şampiyonluğu göklere çıkartıp zulüm içinde geçen 11 ayın cefakar taraftarını her alanda sindirmeye, gazete manşetlerinde gömmeye çalışan „yeminli Fenerbahçe düşmanı“ genel yayın yönetmenleri, köşe yazarları ve eski hakem artıkları hangi vicdanla yerlerinden zıplamaktadırlar. Bu neyin TAM TAM sesleridir? Ama biz her şampiyon gibi bu şampiyonları da kutlarız. Kupa Kutsal İttifak'a gitmiştir.

 

Fenerbahçe’yi bu sene de gömemediniz. Olmadı. Olmayacak. Tarih size Pirus zaferi yaşattı ama bu zafer de ağır oldu. Utançlı bir zafer, kaybederken kazandıran bir zafer. Rakibine kırk mızrak geçmişken alınan minik, zoraki bir zafer. Sözde “İki kere şampiyon” diye manşetler atılarak köpürtülmeye çalışılan altın kaplama bir zafer. Sanki Play Of garabetini Fenerbahçe istedi. Sanki Fenerbahçe onlar kadar maç yapmadı, sanki Süper Final’de kendi evinde maç kazanamayan Fenerbahçe idi. Sanki puanları Fenerbahçe dağıttı. Sanki Trabzon Derebeyliği’nde takımı gömmeye gelenlere karşı, hakeminden, saldırgan seyircisinden, rakip başkanına kadar baskı altında maç kazanan Fenerbahçe değildi. Sanki sizi Telekom Arena’da yenip evine dönen Fenerbahçe değildi. Sanki siyaset, medya, spor oligarşisi ve derebeylerinin saldırganlıklarından son ana kadar şampiyonlukta direnen Fenerbahçe değildi.

 

Linç kampanyanız, şampiyonluk senaryonuz bu „gururlu Fenerbahçe“ tarafından bozuldu. Son dakikaya kadar, son pasa kadar bozuldu. Bu bir bayramsa, bu bir zaferse üstü kalsın! Bu bir başarı, centilmenlik, rekabet ise üstü kalsın. Bu içerideki başkanına dışarıda laf yetiştiren rakip başkanların mutlu gecesiyse üstü kalsın. Futbolcunun elinden hak ettiği şampiyonluk kupasını tezgaha getirip almak isteyen Derebeyi’nin sevincine ortak olunacaksa üstü kalsın.

 

Süperligciler, bu ligin üstü kalsın. Siz de Süpersiniz!

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99