News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

Haberler artık dizi formatında verilecek.

18 Mayıs 2012, 12:01

Uzmanlar önerdi gerçek oluyor. Türkiye’de Ana Haber Bülteni formatı değişiyor. Ançırman yerine Kemçirman denecek. Kim daha iyi kemçirirse o daha fazla reyting alacak. Yapılacak en önemli değişiklik ise haberlerin içeriğinde olacak. Uzmanlar „Türk halkının gerçeklik algısı tamamen değişti. Haberleri dizi formatında vereceğiz“ dediler.

Konuyla ilgili olarak özel açıklamalarda bulunan Uzmanlar, Türk halkının gerçekleri kavramakta güçlük çektiğini, doğru düşünme ve karar verme konusunda daha yaratıcı fikrilere ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu yeni „sanal gerçekten“ kaçamayız diyen uzmanlar “Biz de artık haber, belgesel ve tartışma formatları ile dizleri bütünleştirdik. Bazen başbakan „Kurtlar Vadisi’nde“ ulusa seslenecek ve soruları Memati soracak. Bazen Ali Kırca Siyaset Meydanı’nı Fatmagül’ün Gül Mutfağı Stüdyosu'ndan sunacak“ dedi.

Yapılan özel açıklamada „Bundan sonra Türkiye'de ANA HABER kuşağının ismi daha dikkat çeksin diye "ANNEEE HABER! KUŞAĞI" olsun diyoruz“ dedi. Uzmanları temsil eden Bir Uzman'ın açıklamasına göre "Türkiye'de gerçeklik algısı değişti. İnsanlar artık dizilerde anlatılan dünyaların içinde yaşıyor. Bu yeni gerçeklik karşısında asıl gerçeğe olan inanç ve ilgi kayboldu“ dedi.

Bir Uzman „Ana Haberler’in formatı da değişecek. Bazen dizi kahramanları haber sunacak bazen Ançır-man’lar ve Ançır-ana’lar dizi kahramanı gibi hareket edecekler. Hava durumu dizi içinde özel olarak kahramanların diyalogları arasına yerleştirilerek. Anında ve canlı hava durumu yansıtılacak” dedi. Uzman bir örnek vererek Yahşi Cazibe Dizisi'nde hava durumunun sanal yerleştirme ile şu şekilde sunulacağını söyledi:

"CAZİBE: Kamal, başa ne düşirsin?

KAMAL: Havayı kız...

CAZİBE: N'olmuş kine heveye?

KAMAL: Balkanlardan yağışlı hava mı geliyor ne? Sıcaklık düşecek diyorlar, dün beşti bugün üç olak kız.

CAZİBE: Biz de otağımızda galah öyleyse...

KAMAL: Galah mı kızzz. Ayy birden alttan ısınıyom mu ne...

(Zırrr)

CAZİBE: Kelen gene kim ola...

KAMAL: Hay bin meteoor! Aaaa Mete Erol Oji Abi...

CAZİBE: Ne istiyir ki...

KAMAL: Korkma kız, ben çığırttım, bize - Hava nasıl oralarda üşüyor musun diyecek...”

CAZİBE: Ey, o vakıt desin de bakak görek...

..."

Bir Uzman verdiği bu örnekle “Meteoroloji’den yapılan tahminler göre“ gibi hamaset içeren, ideolojikleşen klişe söylemlere son verileceğini dile getirdi. .

Bir Uzman aynı zamanda dizilerde meydana gelen olayların giderek Parlamento'daki tartışmalardan daha çok merak edilir hale geldiğini tespit ettiklerini söyledi. Uzman „Bazen dizler aynı anda yayınlandığından birçok insanımızda meraka dayalı gizli şizofreni etkisi görülüyor. Bu da yorgunluk, isteksizlik, konsantrasyon bozukluğu gibi nedenlerle iş verimliliğinin düşmesine yol açıyor. KOMŞU dizilerde neler olduğunu kaçırmak pahalıya patlıyor. Bu amaçla yeni Haber Kuşağı’na dizilerde olup bitenleri de haber formatında vereceğiz. Dünyada bir ilki gerçekleştiriyoruz“ dedi.

 İşte yeni haber FORMATI:

 DAN DUN DAN DUN DAAAAN! Saaat 19.30! Anneee Haberler! ....

>>> Sayın izleyiciler gün geçmiyor ki bir depresyon haberi vermeyelim... İşte bu haftanın en dramatik olaylarının başında „Fatmagül'ü sarsan ölüm!“ geliyor. Bir Türkiye gerçeği ile daha yüz yüzeyiz. Fatmagül ve Kerim ilk kez, gerçekten evli bir çift gibi kendi evlerinde baş başa vakit geçirmeye başladıkları sırada gelen haberle Fatmagül yeninden depresyona girdi. Şimdi Kerem jandarmadan kaçarken kendisini intihar ettirten Mustafa Nalçalı’nın ruhunu kime şikayet edeceğini bilemiyor. Kerem, Mustafa'nın Fatmagül’ü ruhuyla taciz etmesi karşısında başvuracak makan arıyor“

 >>> Gül Amerika yolunda... Kurtlar Vadisi NATO çekimleri için dün özel bir uçakala Amerika'ya uçan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ABD'de gerçekleştirilecek çekimlere katılacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hava alanında kurulan uçuş setinde basın mensuplarının sorularının yanıtladı. ABD'de yayınlanan Wall Street Journal Dizisi'nde yer alan haberle birlikte gündeme tekrar gelen Uludere Televizyon Filmi hakkında sert konuştu. Gül, "Daha ilk bölümlerde gereksiz polemiğe girmek doğru değil" dedi.

 >>> Sevgili izleyiciler yeniden Osmanlıyı yaşadığımız son günlerde Nurgül Yeşilçay "Sultan" oluyor! Yeşilçay’ın reankarnasyon yoluyla Sultan olması gündeme seks bombası gibi düştü. Şimdi Müslim ve Gayrimüslimlerden oluşan Türkiye „ah-halisi vah-halisi“ Yeşilçay Sultan'ın hangi padişahla halvet olacağını merakla bekliyor. Az sonra...

>>> Muhteşem Yüzyıl son sahnesi izleyenleri ekrana kilitledi. Hürrem Sultan’ın kurduğu tuzağın ayağına dolaşması yüzünden Saray’da kan gövdeyi götürmek üzere. Konuyla ilgili olarak Bir Beyin Oğlu Kemal Kılıçdaroğlu Hürrem Sultan hakkında Meclis soruşturması istedi. „Bizi Osmanlı’ya döndürme oyunlarının bir parçası“ olarak Mahi Devran'ı eleştiren Kılıçtaroğlu, Saray'dan kovulan Gül Ağa konusunda Meclis araştırması vereceklerini belirtti.

>>> Meclis'te bazı milletvekilleri de Pargalı'dan gebe kaldığını iddia eden Nigar Sultan'a DNA testi yapılması ve tarihte böyle bir edepsizlik olup olmadığının ortaya çıkartılmasını gündeme taşıyacaklarını söylediler. Bir Grup milletvekili dizlilerde meydana gelen evlilik dışı çocukların ileride hangi rolleri oynayacaklarının şimdiden açıklanması ve bu çocukların sayısının kaç olduğunun tespit edilmesini istediler. Bir Grup milletvekili “Her elini göbeğine koyan kadın hamile midir? Hamile ise illa ki evlilik dışı mıdır? Sürpriz çocuk ne demektir?” sorularını sordular. Muhalif bir grup vekil de “Karnını göbeğine koyan kadın sayısındaki artışın Başbakan'ın üç çocuk yapın çağırısı ile bir ilgisi var mı” dedi.

>>> „Banu'nun esrarengiz sırrı ortaya çıkıyor“ sayın seyirciler. Kuzey Güney'de meydana gelen ve Güney'i şoke eden Arap Baharı’nın Suriyeli muhalifleri Kuzey'e yönlendirdi. Bu kaçıştan Güney'i sorumlu tutan Barış dedikoduya ve kumpasa başladı. Arap Baharı yaşayan ülkelerde Kıvanç Tatlıtuğ'un popüler olması Türkiye'nin eline bir koz vermişe benziyor. Dışişleri Bakanlığı bu avantajın Komşu Kanallarla Sıfır Sorun Politikası için değerlendirilmesini istendi. Diğer yandan Banu’nun taa eskiden hizmetçiden olduğu anlaşılan bir erkek kardeşi İstanbul’a geldi.

>>> Sevgili izleyiciler, izleyerek yaşayan ve yaşatan güzel ve yalnız ülkemiz Türkiye'nin güzel insnaları... Şimdi de yayına Ziraatle Mücadele Kupası’nı getiriyoruz. Ziraatle Mücadele’nin final bölümünün Ankara’da çekliliyor. 29 yıldır süren televizyon tarihinin bu en eski dizisinde bu sene neler olacak hep birlikte göreceğiz. Dizinin finalinde kupayı Şehzade Mustafa mı yoksa Pargalı İbrahim mi verecek şimdiden merak konusu. Bilindiği üzere Kanuni Sultan Süleyman Şampiyonluk Kupası dışında kupa vermiyor.

>>> Vimbıldın Açık Tenis Kupası’nda çiftlerde Nülya Navşar elendi. N'acun’la aralarının açılmasından sonra yeniden yarışmalara dönen Navşar „Kendime Türkiye’de bir BÖN bulamadığım için çiftlerde yarışma şansımı kaybettim, önümüzdeki flörtlere bakıcaz“ dedi.

>>> Şimdi de Öyle Bir Geçer Zamanki'ye bağlanıyoruz... Alooo, Alooo, Triii Ciii bağlantısı beni duyuyor musun, beni algılıyor muusun? Ali Kaplan... Ali Kaplan'ı mikrofona alabilir miyiz... Ipad 1'den Ipad2'ye... Aloo... Cemile Hanım siz misiniz... Efendim kızınız Aylin bebeğin babasının Soner olduğunu söylemeyerek Nurgül Yeşil Çay'ın Suç ve Ceza'sından rol mü çalıyor? Ayrıca Meclis Hamile Aylinler konusunda bir araştırma.. Alooo? Aloo Cumartesi Hamileleri... Aloo...

...

web: http://www.1kalem.com

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99