News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

GAZETECİYİ HAŞLAMAK

04 Temmuz 2012, 17:09

Canı isteyen, canı sıkılan, canı çeken basın mensubuna kayıyor fırçayı.
Canı isteyen, canı sıkılan, canı çeken basın mensubunun kamerasını kırıyor.
Canı isteyen, canı sıkılan, canı çeken basın mensubuna haddini bildiriyor.
Reklam ve tanıtım işleri yapmayacaksan, zülfü yare dokunacaksan tabii...

En son Haber Türk haber sunucusu „fırça yedi“

Kimden?

Bir Belediye Başkanı’ndan.

Neden?

Haberci soruyor „Bu olay neden oldu?“

Mesleği bu. Kamu adına iş yapıyor.

Kamunun bilgilenmesi lazım değil mi?

 

Başkan diyor ki:

Sen ne hakla bana bunu sorarsın?

Olay bitti.

Film koptu.

Akıl durdu.

İzan hak getire.

Olay Samsun’da. Bir dere kenarında yapılan toplu konutları sel basmış. Dört kişi ölmüş. Burada o konutları yapana da, orayı imara açana da sorumluluk düşüyor. Haberci arıyor. Kibar. Amacı sadece „Acaba açıklayabilir misiniz“ şeklinde. İncitmeyen, hatta çanak tutan bir soru. Çünkü yarın patrona bir fırça daha kayarlar, yandı canım keten helva. Kibar, nazik. Soruyor bu yüzden. Ne yapsın?

Başkan parlıyor. Haberden olduğu gibi alıyorum „Samsun Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Haber Türk canlı yayınına katılarak Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı. Haber Türk spikerinin geçmiş olsun dileklerinin hemen sonra ölümlerin ardındaki ihmalleri ve TOKİ konutlarını gündeme getirmesi programa telefonla katılan Yusuf Ziya Yılmaz'ı sinirlendirdi. Didem Arslan'ı azarlayan Belediye Başkanı "Hanımefendi biz burada can kurtarma telaşındayız. TOKİ konutları nereye yapıldı meselesi, oraya mı yapıldı buraya mı yapıldı... Bunu tartışacak durumda mıyız? Böyle bir şeyi tartışmak şu anda cenazeleri çıkartırken normal midir? " diyerek sert çıktı. İhmal iddialarını ise kesinlikle reddeden Yusuf Ziya Yılmaz, "Konu TOKİ değil konu bir semavi bir felaketle yağan yağmurdu" dedi. (gazeteciler.com)

Buyurun. Haberi yazanlar da haberciyi kastederek „ Haber Türk spikerinin geçmiş olsun dileklerinin hemen sonra ölümlerin ardındaki ihmalleri ve TOKİ konutlarını gündeme getirmesi programa telefonla katılan Yusuf Ziya Yılmaz'ı sinirlendirdi.“ Diyor. Haberi yazan bile meslektaşına diyor ki „Sorusu Başkanı sinirlendirdi.“ Yani Başkan durup dururken bu soruyu soran yüzünden bir de sinirlendi adamcağız. Başkanın ağzının tadını kaçırdı bu münasebetsiz kadın!

Belli. Başkan fırça kayıyor. Niyeti cevap vermek değil. Sorumluluk almak değil. Sorumluluğu Allah’a, sorumsuzluğu da spikere atıyor. Bal kaymak. Ölenle ölünmez!

Önüne gelen gazeteci-televizyoncu fırçalıyor. Kimi resimde neden yokum diyor, kimi adım niye geçmedi diyor, kimi de adım niye geçti diyor basıyor fırçayı. Tehdit de hazır „Senin şefini, patronunu, bilmem ne vekilini vs. vs. tanıyorum“ Ona göre ayağını denk al!

Gazeteciyi bir kamu görevi yapıyor diye koruyacak, işini yapmasına imkan verecek, devlet memuru statüsünde dokunulmazlık sağlayacak bir anlayış ve yasal düzenleme var mı? Yoksa şamar oğlanları ve kızları olmaya mahkumlar mı?

Daha kaç kuşak „Eğitim şart“ diye inleyeceğiz?

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99