News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

Türk Toplumu'nun Bittiğinin Resmidir

19 Temmuz 2012, 15:35

Hep hikayeler anlatıyoruz. Hatta masallar. Ne zorluklar çekip ne başarılar elde ettik masalları. Tek tek bakıldığında haklı ve yerinde masallar. Büyük resme baktığınızda ise gülünç. Köln mahkemesi „Sünnet adam yaralamadır“ diyor.

 

 Yahudiler ayağa kalkıyor, „Sen bunu bize diyemezsin“ diyor. Yahudiler öfkelenince başbakan Angela Merkel „Tabi, böyle bir yasak olmaz“ diyor. Çaresini bulacağız diye söz veriyor. Partiler mahkeme kararı karşısında benzer tutumlar alıyorlar. Almanya’da bir mahkeme kararı belki de ilk kez bu kadar çabuklukta ve hızda siyasi bir yoldan çözülecek.

 

Fakat bu çorbada Türk toplumunun bir tuzu yok. Tısss yok. Türkler her zaman olduğu gibi yetkili ağzılardan açıklama bekliyor. Kış uykusundan kalmaya niyetleri yok gene. Biri çıksın düzeltsin!


Bir twitter iletisi ile bitiriyorum: "İnsan doğada en az bir ağaç, bir su, bir kaya, bir karınca gibi hayatı hak edecek dik başlılık ve onuru ten gibi üstünde taşıyabilmelidir."

 

O biri çıkmıyor. Burası Türkiye değil ki her kör baklanın bir kör alıcısını bulasın. Buarası Almanya, her koyunun kendi bacağından asıldığı bir memleket.

 

Yahudiler konuştu, Almanya düzeltiyor. Türkler konuşmuyor, konuşsa dinleyen yok. Pişpirik çeviriypruz biz. Ramazan alışverişi ve marketlerin etiketleri gündemimizi meşgul ediyor. İşimiz gücümüz var. Yağmur yağıyor. Şimdi kim kalkıp „höst“ diyecek? Sabah ola hayır ola... Şu ola bu ola...

 

Hem sünnetse de biz keseriz. Kalkarız sabah, oğlanı küvete yatırırız gizlice, köşedeki Şen Kasap Efendi’yi ve bir de HOF’un ardındaki camiden imamı bulduk mu tamam. Alman varsın yasak desin.  Kafamız kızdı mı Ankara’ya basarız kalayı... Bir Ankaralı geldimi de ilikleriz yakayı... Sel akayı... Türk bakayııı...

 

Diğer memleketleri bilem ama... Almanya’da Türkler bitmiş. Çatı derneklerinin çatısı akıyor. Taban derneklerinin tabanı düşmüş. Kurumlar günü idare ediyor. Yeter ki yukarıdan zılgıt yemesinler...  Tam bir ölü sessziliği. Sünnet’i Seyran Ateş konışuyor. Ateş sanki hayatında kırk kere sünnet olmuş bir mağdur... Zavallı. Alman ekranlarından bu kez sünnetçi katil Türkleri şikayet ediyor. Her gün adam yaralayan sünnetçi barbar Türkler... Kulaklarını, burunlarını, dillerine metal deldirenler için „vucut bütünlüğü geçerli değil“ mesela bir Türk PİERSİNG yaparsa adam yaralama, bir Alman’ın suratı metal bezenmiş olsa bile „sanat eseri“. Seyran Ateş metal kaktırmaya karşı değil. Çük’ten et alınmasına karşı.

 

Türk toplumu neye karşı. O bilmiyor neye karşı olduğunu. Türk toplumu biraz duvara karşı... Biraz ele karşı... Biraz yele karşı... Biraz sabaha karşı, biraz ikindiye karşı... Biraz yola karşı...

 

Türk toplumu FACEBOOK ve GOOGLEMAİL veya HOTMAİL muhalefeti yapamayı keşfedeli beri tüm öfkesini SANAL alemde kusuyor. ÇATI derneği başkanına soruyorsun: tepkiniz ne olacak... Çatı derneği başkanı kaşlarını çatıyor: Mailimi okumadınız mı? Efendeim en son Regaip Kandili için mailiniz geldi! Hadi ya! O kadar oldu mu?

 

Kandırlıdığımıza mı, neden bu toplumun bir parçası olduğumuza mı, neden insan yurduna konmadığımıza mı, neden başımız baş, tabanımız taban değil ona mı yanalım..

 

Hani birkaç sene önce de Türkiye’den aile birleşimi ile geleceklere sınav konmuştu. Yüz karası  bir ayrımcılık. İnsanlık dışı bir aşağılama... Türk insanının tarihinde ender görülen rezilliklerden biri... Kendi ülkesi nde madara olduğu, çuval hadiseseinden daha kara bir durum... O zaman da protesto çağırsına çoğu Türk olmayan 200 kişi katılmıştı. Bırakın çatıyız, camiyiz, derneğiz laflaırnı, bırakın „vatandaş Türk“, „Alman Türk“ „Uyumlu Türk“ olma laflarını... Biz bitmişiz...

 

Aynaya bakalım yeter... Ne medyası, ne okulu, ne vakfı ne bir baskı gurubu, ne bir lobisi, ne bir ortak projesi olan toplumuz... Doksan bin Yahudi adına SÜNNET yasası çıkacak, onların direnci sayesinde (ki Almanya Yahudi soykırımı nedeniyle bunu yapacak yoksa güçsüzlüğünden değil) çocuklarınızı ileride Yahudiler sayesinde sünnet ettirebileceksiniz...

 

Sözün bittiği yerdeyiz... Biz yokuz kardeş, bizim „resmi törenlerde poz“ vermekten başka bir fotoğrafımız yok...

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99