News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

Arjantinlisin Arjantinli Kal 1

15 Temmuz 2014, 20:39

İnsan hata yapınca üzüldüğünü belli etmeli.

Bu sene Almanya'nın dünya şampiyonu olmasını isteyenlerdendim. Bir bakıma eski "Panzer" gitmiş, göçmen çocuklarının da içinde olduğu "şavaş, kan, gözyaşı" Almanyası yerine "yetenekli, akıllı, ötekiyle dost" bir Almanya ümit ettim. Milli takımda yetenekli göçmen çocukları da vardı.

Birçoğu çocukluğunda yabancı düşmanlığı tecrübesi yaşada da takımı için ter döküyorlardı. Dünya şampiyonu aile fotoğrafında bu göçmen çocukları da olacaktı. Arjantin de güzel ama bizim daha yakıcı motivasyonlara ihtiacımız var. Arjantin iflasla boğuşuyor, biz de bir bakıma şahsiyet sorunu yapmışız. Pekala, Almanay olsun bu sefer. Oldu.

Fakat, neden ben sayfa sayfa resimlerde "Müller, Neuer, Lahm, Sweinsteiger, Götz" dışında, girdiği her ikili mücadlede başarılı olan Boateng'i göremedim? Ya iki dünya kupasında ve artı Avrupa Şampiyonı'nda ter döken diğerleri? Bu kupada hiç yenilmeden takımı sırtlayanları? 90 dakika sahada olanları, 120 dakika olanları? Onlar nerede?

Peki ya şu başlıklar, savaş başlıkları, savaşçı başlıkları. Bastian'ı "Yunan Tanrısı" yapan, Aşil yapan...

Demek kendinden başkası olamıyorsun. Sen Arjantinlisin Arjantinli kal...

Medyadan:
"Blutkrieger Schweinsteiger macht Deutschland happy (Die Welt, 14 Temmuz), "Der goldene Krieger “Schweinsteiger krönt Karriere mit heroischem Kampf” (Focus 14.07.2014), “Blutkrieger Schweinsteiger ... - Die nationale Presseschau zum WM-Triumph” (Pforzheimer Zeitung)... vs. vs...

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99