News Europe ..::.. Avrupa Haber | Yazarlar

EDİTÖR'den

09 Nisan 2010, 12:56

Berlin ve Avrupa yeni bir HABER PORTALI ile tanışıyor.

 

Niçin yeni bir Haber Portalı?

Her şeyden önce bağımsız!

 

Günümüzde enformasyon kaosu ve bilgi kirliliği birçok insanı iletişim araçlarına karşı güvensiz bakmaya zorluyor.

 

Güven tek taraflı olmaz. Bir ürün sunuyorsak onun güvenli olmasından da sorumluyuz.

 

Medya kullanıcısının en büyük arzusu, düşünme ve tepki vermesine olanak sağlayan iletişim araçlarına ulaşmaktır. Bunun için bağımsız haber kaynaklarına ihtiyaç var.

 

news-eu.com“ olaylara gerçek „haber üslubuyla“ bakar. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel „gazetecilik“ ilkelerini yeniden hissetmenize olanak sağlar. Zamanını bu sayfalara hediye eden herkese „Biz ilkeli haber ve bilgi akışı sağlıyoruz“ der.

 

Berlin dünya haritasına bakıldığında Avrupa Birliği coğrafyasının ortasında yer almaktadır. Aynı şekilde kent, altmış bini Alman vatandaşlığına geçmiş, yüz otuz bini halen Türk vatandaşı olan en büyük etnik göçmen gruplardan birine sahiptir. Diğer yandan Türkiye-Almanya ve Türkiye AB ilişkilerinde hem merkezi hem kilit bir öneme sahiptir.

 

Berlin tarihsel olarak da Türkler için önemli bir derinliğe sahiptir. Ekonomik bakımdan 9 bin Türk işletmesi bulunan kentin tüm sosyal ve siyasi hayatında bu gurubun etkisi ve katkısı tartışılmazdır. Berlin aynı zamanda Avrupa siyasetinin de üçüz başkentlerinden (Bürüksel, Paris) biridir. Berlin Türkler için Türkiye dışındaki bir numaralı kenttir.

 

Tüm bu ayrıntılı gerekçeler Berlin merkezli ciddi, samimi ve güvenilir bir haber-iletişim portalının Türkçe ve Almanca dillerinde ne kadar gerekli olduğunu göstermektedir.

 

Haber portalımız sizlerin de güveni ve desteği ile görsel medya alanında da hizmet vermeyi bir hedef olarak koymuştur. Böylece her türlü dijital iletişim araç ve ortamında haber ve bilgiyi görsel, işitsel ve yazılı tüm teknik olanakları kullanarak sizlere sunmak istemektedir.

 

Bağımsız haber portalınız „news-eu.com“ aynı zamanda „avrupa-haber.com“ ve „news-eu.de“ adreslerinden de takip edilebilecektir. Portalımız temel olarak Türkçe olmakla birlikte Almanca haber ve metinlerle zenginleştirilmektedir.

 

Yeni haber portalınız „news-eu.com“ toplumsal hayatın, insan unsurunun olduğu her alanda haber ve bilgi platformunuz olmak istiyor. Politika, ekonomi, sivil toplum, insan kaynakları, iş, eğitim, kültür-sanat, meslek, çalışma hayatı, sağlık, gençlik, gibi alanlar bu platformda yerini alacak.

 

Toplumda hiçbir sorunu kişiselleştirmeden, insan varlığının dokunulmazlığına, inanç ve yaşam biçimlerine saygı mesafesinde herkese açık olan bu platformun zenginliği Almanya ve Avrupa’daki göçmen toplumumuzun da zenginliği anlamına gelecektir. Bu „amaç“ ve „hayallerle“ buluşmak isteyenlere sitemiz sonuna kadar açıktır. İlginiz, işbirliğiniz, katkı ve eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ederiz.

News Europe ..::.. Avrupa Haber
 News Europe ..::.. Avrupa Haber internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları News Europe ..::.. Avrupa Haber Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
ÖNCEKİ YAZILARI
Etkinlik Takvimi
 
Platform-Sağlık
 
Canlı TV

 
VİDEO GALERİ
 
YAZARLARIMIZ
NEWS-EU
Merkel Çok Aranacak
BASINDAN
Millî olmak ‘aptallık’ mı?
Egemen Cantürk
Yahudi kanı ve Türk teri ile sıvanmış bir ülkenin tarih önünde hesaplaşması
Erdem Nedim
TÜRKÇE'DEN UTANMAYINIZ
Mesut Hastürk
Arjantinlisin Arjantinli Kal 2:
 
FOTO GALERİ
 
Twitter
 
E-Konsolosluk
 

Bagimsiz Haber Portalı. Haberler ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz.

Adres : News-Eu.com Skalitzerstr 134 10999 Berlin / Germany
Tel :+49 30 212 957 99